חדשות

"מעייני הישועה": צחוקים על מיטת הגינקולוג

בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק הוחלט להחליף את ההרדמה המלאה במהלך בדיקות גינקולוגיות בגז צחוק | היתרון: השפעה מיידית מפוגגת כאב וחרדה ולא מעבר לזמן הטיפול

בדיקה בהשפעת גז צחוק. אילוסטרציה

בדיקות גינקולוגיות מעוררות לעתים קרובות תחושות של אי נוחות בקרב מטופלות. לעתים הדבר נובע מאופי הבדיקה או מעניינים אנטומיים של האישה, אך פעמים רבות תחושת אי הנעימות נובעת ממקור רגשי. על מנת לפתור בעיות אלו, נעשה עד כה בבתי חולים בארץ שימוש בהרדמה כללית, אלא שלפרוצדורה זו ישנן השלכות בריאותיות על המטופלות. מלבד זאת, היא מצריכה לרוב בדיקות קודמות, דורשת מהמטופלות לבוא בצום ומאלצת אותן להישאר להשגחה לאחר הטיפול או הבדיקה, כאשר זמן ההתאוששות עשוי להיות ארוך.

מסיבות אלו, התקבלה החלטה בקרב הצוות הרפואי הבכיר של בית החולים מעייני הישועה בבני ברק, לעשות שימוש בגז צחוק במהלך פעולות גינקולוגיות, כמו היסטרוסקופיות, התקנים, צילומי רחם וקולנוסקופיות. מבית החולים נמסר כי "מעייני הישועה" הוא למעשה בית החולים הראשון בארץ שעושה שימוש בגז צחוק במהלך בדיקות גינקולוגיות.

"חיפשנו פתרון שקצת יוריד את הכאב והחרדה בקרב המטופלות שלנו, ונמצא שהגז צחוק מתאים בדיוק לזה", מסבירה ד"ר תמר צור, מנהלת היחידה לגינקולוגיה אמבולטורית. לדבריה, "גז צחוק משפיע מיד, אולם ההשפעה שלו גם נעלמת מיד, כך שהוא עובד בעיקר במשך זמן הפעולה עצמו ולא מעבר. היתרון הגדול בכך הוא שנשים חוות הקלה משמעותית בכאב ובחרדה במהלך הטיפול, וזה מאפשר להן לעבור את הפעולה בצורה הרבה יותר נעימה".

נושאים קשורים:  גז צחוק,  בדיקה גינקולוגית,  ד"ר תמר צור,  חדשות,  בית החולים מעייני הישועה
תגובות