מינויים

שורת מינויי בכירים בקריה הרפואית רמב"ם

ד"ר יולי וולוביק מונתה לראש רשות המחקר, ד"ר יונתן בוטבול מונה למנהל היחידה לראומטולוגיה ילדים וד"ר עידו שולט, מנהל יחידת האם והעובר, מונה לפרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה בטכניון

מימין לשמאל: פרופ' חבר-קליני עידו שולט, ד"ר יולי וולוביק סמוחה וד"ר יונתן בוטבול. צילום: דוברות רמב"ם

המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה הודיע על שורת מינויי בכירים: ד"ר יולי וולוביק סמוחה מונתה לראש רשות המחקר, ד"ר יונתן בוטבול מונה למנהל היחידה לראומטולוגיה ילדים וד"ר עידו שולט, מנהל יחידת האם והעובר ברמב"ם, מונה לפרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה בטכניון.

ד"ר יולי וולוביק סמוחה, חוקרת בתחום חקר המוח ותהליכי ההזדקנות, מונתה לראש רשות המחקר ברמב"ם. ד"ר וולוביק היא בעלת דוקטורט מהפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בביולוגיה מולקולרית וביוכימיה.

בין השנים 2005 עד 2016 ד"ר וולוביק השלימה את לימודי הדוקטורט שלה בביולוגיה מולקולרית ומחלות נירודגנרטיביות מהפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, כשבמהלך שנים אלו היא היתה שותפה למיסוד מעבדת מחקר בתחום לימודיה בפקולטה, הובילה ניסויים שבהם הצליחה לאפיין פקטור גנטי להזדקנות, התמקדה בחקר תהליכים המסייעים לדחיית התפתחות התסמינים של מחלות כגון אלצהיימר והארכת תוחלת החיים הבריאה של האורגניזם, עסקה בהדרכת סטודנטים והיתה שותפה לכתיבתם של שמונה מאמרים מדעיים.

בין השנים 2017 עד 2022 ד"ר וולוביק עסקה במתן ייעוץ אסטרטגי לחברות וארגונים בינלאומיים העוסקים בתחומי הפארמה והמכשור הרפואי במטרה לסייע להם להשיג מימון לא מדלל מגופים ממשלתיים ופרטיים בעיקר בארה"ב, תוך מתן דגש על המחקר עבור כל חברה ותחום העיסוק המדעי שלה. בשנת 2023 הצטרפה כ-CSO לסטארט-אפ המבטיח EndoCure שמתמקד בפיתוח שיטות דיאגנוסטיות וטיפוליות למחלת האנדומטריוזיס.

ד"ר יונתן בוטבול, מנהלה החדש של היחידה לראומטולוגיה ילדים ברמב"ם, סיים לימודי רפואה בטכניון בשנת 1999. לאחר סיום לימודיו, התמחה ברפואת ילדים בבית החולים העמק בעפולה ולאחר מכן נסע להתמחות בראומטולוגיה ילדים בבית החולים SickKids בטורונטו, קנדה.

ד"ר בוטבול משמש כרופא בכיר במחלקת ילדים ברמב"ם החל משנת 2009 וב-14 השנים האחרונות הוא מוביל את תחום ראומטולוגיה ילדים בבית החולים. בחמש השנים האחרונות הוא גם מנהל את אשפוז יום ילדים.

ד"ר בוטבול הוא בעל מינוי אקדמי, מרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה שבטכניון ופעיל בחוג לראומטולוגיה. הוא פרסם עשרות מאמרים בעיתונות המקצועית והציג בעשרות כנסים מקומיים ובינלאומיים. כמו כן, הוא ד"ר מלווה מספר רב של סטודנטים לתואר MD ומתמחים לעבודת מדעי יסוד.

ד"ר עידו שולט, מנהל יחידת האם והעובר ברמב"ם, התבשר לאחרונה מפי הנהלת מפי בית הספר לרפואה של הטכניון על קבלת מינוי פרופסור חבר קליני בפקולטה.

ד"ר שולט הוא בוגר בהצטיינות של הפקולטה לרפואה, התמחה ברפואת האם והעובר במרכז הגדול במערב ארה"ב – Cedars Sinai שבלוס אנג'לס. משנת 2010 הוא מנהלת את היחידה לרפואת האם והעובר ברמב"ם. הוא חבר פעיל בשלוש מועצות לאומיות של משרד הבריאות: המועצה לנאונטולוגיה, גינקולוגיה וגנטיקה, המועצה לבריאות האישה ולרפואת מין ומגדר והמועצה לבריאות הקהילה וכיהן כיו"ר נבחר סניף צפון של האיגוד הישראלי לגינקולוגיה ומיילדות.

פרופ' שולט יזם ומרכז מספר צוותי מחקר שזכו במענקי מחקר יוקרתיים. תחומי המחקר העיקריים שלו: Single cell RNA sequencing של השליה ברעלת ובסוכרת הריון, השפעת זיהום הסביבה במפרץ חיפה על תוצאי ההריון, זיהומים והריון ואבחון טרום לידתי. הוא הוביל פרסום מאמרים רבים בתחום רפואת האם והעובר ובתחום האבחון הטרום לידתי.

נושאים קשורים:  בית החולים רמב"ם,  מינויים,  ד"ר יולי וולוביק סמוחה,  ד"ר יונתן בוטבול,  ד"ר עידו שולט,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
31.05.2024, 14:18

מינוי ראוי ביותר