מינויים

מונתה מנהלת למחלקות יולדות בביה"ח שיבא נשים ויולדות

פרופ' מיכל ניר-שמחן, שמונתה לתפקיד הבכיר, סוגרת מעגל: עם תום לימודי הרפואה באוניברסיטת ת"א לפני כ-30 שנה, היא החלה את דרכה ב"שיבא" כסטאז'רית

פרופ' מיכל ניר-שמחן, מנהלת מחלקות יולדות בביה"ח שיבא נשים ויולדות. צילום: נעמה פרנק-עזריאל

פרופ' מיכל ניר-שמחן מונתה לתפקיד מנהלת מחלקות היולדות בבית החולים שיבא נשים ויולדות. עם מינויה לתפקיד פרופ' ניר-שמחן סוגרת מעגל: עם תום לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב לפני כ-30 שנה, היא החלה את דרכה ב"שיבא" כסטאז'רית.

לאחר סיום הסטאז' עברה פרופ' ניר-שמחן התמחות של שש שנים בגינקולוגיה ומיילדות ב"שיבא", ולאחריה נסעה לקנדה ללימודי תת התמחות במשך שנתיים ברפואת האם והעובר, הריונות בסיכון גבוה ואולטרסאונד בבית החולים מאונט סיני באוניברסיטת טורונטו. עם חזרתה ל"שיבא" כרופאה מומחית בכירה, עסקה בהריונות בסיכון גבוה, ומשנת 2004 מונתה לאחראית מרפאות הריון בסיכון גבוה.

בשנת 2017 מונתה ניר-שמחן לאחראית על כלל מרפאות החוץ באגף נשים ויולדות, ובשנתיים האחרונות שימשה כאחראית על מחלקות היולדות בבית חולים שיבא נשים ויולדות, עד למינויה הרשמי כמנהלת המחלקות.

פרופ' ניר-שמחן פעילה גם באקדמיה: החל משנת 2014 היא פרופסורית חברה בחוג לגינקולוגיה ומיילדות בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. כמו כן, היא שימשה החל (2017-2014) חברת ועד באיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה וחברה בוועדת האתיקה של האיגוד למיילדות וגינקולוגיה.

במהלך השנים עוסקת פרופ' ניר-שמחן בהוראת סטודנטים לרפואה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, הוראת אחיות בקורסים על-בסיסיים, מרצה ומנחה מתמחים וכן עוסקת בהוראה בשלוחות ובפרויקטים שונים של האגף הבינלאומי ב"שיבא" בחו"ל. בנוסף, היא מרצה תדיר בכנסים בינלאומיים ומציגה את עבודות המחקר שלה שפורסמו בספרות המדעים (PubMed). בחמש השנים האחרונות משמשת גם כמנטורית לרופאות צעירות מכל הארץ בתחילת דרכן המקצועית דרך ארגון WOMED.

נושאים קשורים:  פרופ' מיכל ניר-שמחן,  נשים ויולדות,  בית החולים שיבא,  מינויים,  חדשות,  הריון בסיכון
תגובות