חדשות

יחידת ה-IVF ב"שערי צדק" הוכרה לצורך הכשרת מומחים בתחום הפוריות בישראל

עד כה, לא היתה בישראל תכנית השתלמות עמיתים ברפואת רבייה ורופאים שהיו מעוניינים בתחום הזה יצאו להכשרה בחו"ל | משך ההכשרה ב"שערי צדק" - שנה עד שנתיים

טיפולי פוריות. אילוסטרציה

היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים הוכרה על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית לצורך השתלמות עמיתים (fellowship) ולהכשרת דור העתיד של מומחי הפוריות בישראל.

בית החולים מסר השבוע כי משמעות ההכרה היא שמעתה רופאי נשים ויולדות שיהיו מעוניינים להתמחות באופן ספציפי בתחום הפוריות והפריה חוץ גופית יוכלו לעבור השתלמות-על זו ב"שערי צדק". משך ההשתלמות - שנה עד שנתיים. במסגרתה הם יעברו הכשרה בהיבטים הייחודיים של רפואת הרבייה ובסיומה יקבלו הכרה כמומחים בתחום הפוריות.

פרופ' עידו בן עמי, מנהל היחידה לוהפריה חוץ גופית ב"שערי צדק". "הידע הרפואי והניסיון הרב מציבים את היחידה בחזית העולמית"

עד כה, לא היתה בישראל תכנית השתלמות עמיתים ברפואת רבייה. רופאים שהיו מעוניינים בתחום הזה יצאו לשם כך לאחד המרכזים הרפואיים המובילים בעולם.

היחידה להפריה חוץ גופית ב"שערי צדק" נחשבת לגדולה מבין היחידות בתחום הזה בבתי החולים הציבוריים בארץ. היא מובילה מבחינה קלינית, טכנולוגית, מעבדתית ומדעית. בנוסף, היחידה היא גם בין הגדולות באירופה בכל הקשור לביצוע מחזורי אבחון גנטי טרום השרשתי (PGD). שיעור ההצלחה של טיפולים הנעשים בה, לפי דיווחי בית החולים, הוא גבוה.

לצורך מתן ההכשרה בחנה המועצה המדעית של הר"י את הרמה הרפואית והמקצועית, מבנה היחידה והיקף ומגוון הפעילויות הקלינית והאקדמית הנעשות בה.

מנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין, אמר: "החלטת המועצה המדעית היא בגדר תעודת כבוד ל'שערי צדק' ואנו שמחים שנוכל להכשיר את דור העתיד של המומחים בתחום הזה בישראל". מנהל היחידה להפריה חוץ גופית, פרופ' עידו בן עמי, הוסיף: "הידע הרפואי והמקצועי והניסיון הרב שנצבר  ביחידה שלנו מציבים אותה, ללא כל ספק, בחזית העולמית".

נושאים קשורים:  בית החולים שערי צדק,  מומחים בפוריות,  IVF,  פרופ' עופר מרין,  פרופ' עידו בן עמי,  חדשות,  הכשרת עמיתים,  Fellowship,  הכשרה רפואית
תגובות