חדשות

אחת מכל שש נשים הרות בישראל אינה עוברת בדיקת העמסת סוכר בהריון

ממחקר של משרד הבריאות והמועצה הלאומית לסוכרת עולה גם כי 12.5% מהנשים שנמצאות בבדיקה הראשונית כבעלת ערכי סוכר חריגים אינן מבצעות בדיקות המשך ומסכנות את העובר שברחמן

בדיקות בהריון. אילוסטרציה

16% מהנשים בישראל נמנעות מלבצע בדיקת העמסת סוכר במהלך ההריון. כך עלה במחקר שקיימו ד"ר ענבר צוקר, מנהלת תחום השבץ ומחלות הלב במרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות יחד עם פרופ' איתמר רז, נשיא האגודה הישראלית לסוכרת ויו"ר המועצה הלאומית לסוכרת. על המחקר מדווחת הבוקר (ג') מיטל יסעור בית אור ב"ישראל היום".

סוכרת הריון היא גורם מנבא להתפתחות סוכרת, סיכון להתקפי לב ואף שבץ מוחי בהמשך החיים. במחקר נבחנו 105,127 תיקים רפואיים של ישראליות שילדו במהלך 2016. מטרתו היתה לבחון את ההיענות לבדיקות הסקר לסוכרת הריון, את שכיחות התופעה וביצוע הבדיקות ומעקב רפואי אחרי אלו שנמצאו סוכרתיות במהלך ההריון.

למרות שהבדיקה לנשים הרות היא ללא תשלום, אחת מכל שש נשים הרות בישראל איננה ניגשת לבצע את הבדיקה ו-12.5% מהנשים שנמצאות בבדיקה הראשונית כבעלת ערכי סוכר חריגים אינן מבצעות בדיקות ההמשך. מתוך כ-4,000 הנשים הסובלות מסוכרת הריון שהשתתפו במחקר, רק כ-25% ביצעו בדיקת המוגלובין מסוכרר בדם בשנה הראשונה לאחר הלידה, כפי שמומלץ.

נושאים קשורים:  ד"ר ענבר צוקר,  פרופ' איתמר רז,  העמסת סוכר,  סוכרת הריון,  בדיקות בהריון,  סוכרת,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
29.08.2019, 02:11

חבל שאין במחקר פילוח לאוכלוסיות..