מינויים

מונתה מנהלת חדשה למחלקות הנאונטולוגיה בבתי החולים של "הדסה"

פרופ' סמדר אבן טוב-פרידמן, שתנהל במסגרת התפקיד גם את את מחלקות היילודים והיחידות לטיפול נמרץ ומיוחד בפג וביילוד, מחליפה בתפקיד את פרופ' בני בר-עוז

ד"ר אבן טוב-פרידמן. פרסמה יותר מ-70 מאמרים בעיתונות המקצועית

פרופ' סמדר אבן טוב-פרידמן מונתה למנהלת המחלקה לנאונטולוגיה, הכוללת את מחלקות היילודים והיחידות לטיפול נמרץ ומיוחד בפג וביילוד בבתי החולים של הדסה בעין כרם ובהר הצופים. היא מחליפה בתפקיד זה את פרופ' בני בר-עוז שפרש מניהול אך ימשיך לכהן כרופא בכיר במחלקה.

פרופ' אבן טוב-פרידמן היא ילידת רמת גן, מתגוררת בקיבוץ נחשון, נשואה ואם לשלושה בנים. היא סיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב ואת ההתמחות ברפואת ילדים בבית החולים קפלן ברחובות.

את ההתמחות בנאונטולוגיה ביצעה בבתי החולים לילדים בטורונטו וכן ב-Mount Sinai וב-Women’s College, בפקולטה לרפואה אוניברסיטת טורונטו, קנדה, בשנים 2000-1999.

"הבחירה להתמחות בנאונטולוגיה נבעה מההכרה בייחודיותם של רגעי יצירת החיים והעיסוק במתן טיפול נמרץ לאלה הזקוקים לו ובו זמנית מתן שירות רפואי מכבד ועדכני ליילודים הבריאים ולמשפחותיהם", ציינה פרופ' אבן טוב-פרידמן.

בתפקידה הקודם שימשה כמנהלת יחידת היילודים והפגים ב"הדסה עין כרם" במשך תשע השנים האחרונות והיתה שותפה בפתיחת היחידה המתקדמת לטיפול נמרץ בפג וביילוד בבית החולים.

את לימודי ה-PhD סיימה בפקולטה למדעי החיים ואימונולוגיה במכון ויצמן כאשר עבודת הדוקטורט שלה היתה בנושא רקמות עובריות כמקור להשתלות. בהמשך לעבודת הדוקטורט ביצעה מחקר בסיסי העוסק בהתפתחות רקמות עובריות ואפיון חיסוני שלהן (לבלב, ריאות), שעיקרו בהתאמת רקמות עובריות של חזיר להשתלה. תוצאות המחקר פורסמו בין השאר ב-PNAS וב-PLOS ONE.

לצד זה, המחקר הקליני שלה מתמקד בעיקר בזיהומים ממקור חיידקי וויראלי ביילוד. המחקרים האחרונים בנושאים אלה עוסקים בצורך לבצע סקר ביילודים לשם איתור זיהום מולד של Cytomegalovirus ובאפשרויות לתכנית סקר הכוללת איתור הווירוס – מתוך רוק.

עד כה פרסמה יותר מ-70 מאמרים בעיתונות המקצועית והיא סוקרת במספר רב של עיתונים בתחום.

משנת 2016 היא פרופסור-חבר בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, שם היא מרצה בקורס ארצי על-בסיסי בטיפול נמרץ פגים, בקורס של משרד הבריאות ליועצות הנקה ובקורס לאחיות מומחיות פגים וכן מדריכת החייאה וסימולציות במס"ר.

כמו כן היא חברה בוועדה הארצית למניעת דימומי מוח בפגים ובוועדת ההתמחות בנאונטולוגיה. עד לאחרונה גם הייתה יו"ר ועדת הבחינות בנאונטולגיה. במסגרת משרד הבריאות היא חברה בוועדה למקרים חריגים בנאונטולוגיה, בוועדה למיגון הפגיות ובוועדת מחשוב לרישום לידות ופיתוח מאגר לידות ארצי.

עם כניסתה לתפקידה החדש אמרה פרופ' אבן טוב-פרידמן: "אני רואה את תפקידי כמובילה של טיפול מקצועי ואיכותי ביילוד ובפג תוך שילוב דיסציפלינות רפואיות ופרא-רפואיות לצד מתן תנאי אשפוז הולמים, חתירה לחדשנות קלינית וטכנולוגית, מתן תמיכה נרחבת להורים וחיזוק הקשר עם הקהילה. כל ילוד חולה זכאי לטיפול מקסימלי להצלת חייו - כאן ועכשיו. זאת, תוך יצירת קשר מיידי בין התינוק להוריו, שילוב עם משפחתו ועשייה מירבית להבטחת איכות החיים בהמשך".

נושאים קשורים:  פרופ' סמדר אבן טוב-פרידמן,  נאונטולוגיה,  פרופ' בני בר-עוז,  יילודים,  חדשות,  מינוי,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות

בהצלחה

בהצלחה

אנונימי/ת
29.07.2019, 20:18

משכמה ומעלה!

שפע ברכות לסמדר על המינוי. מדובר ברופאה מן השורה הראשונה מצויינת ומצטיינת הן ביחס אנושי והן במחקר. עלי והצליחי

אנונימי/ת
29.07.2019, 21:26

למדתי איתה בבית הספר לרפואה סאקלר בתל אביב. היתה תלמידה מצטיינת כבר אז.

29.07.2019, 22:30

מזל טוב!

אנונימי/ת
30.07.2019, 00:21

רופאה מדהימה!
מאחל לכל פג להיות תחת ידיה המקצועיות.

30.07.2019, 13:53

רופא מעולה, מסורה, משכמה ומעלה.
הפגים, המשפחות, העמיתים, ובית חולים הדסה, זכינו בטובה שברופאות