חדשות

הפגה הזעירה ביותר בעולם: נולדה במשקל 245 גרם ושרדה

הפגה נולדה בשבוע ה-23 להריון במחלקה לטיפול נמרץ ביילוד בבית חולים בסן דייגו בקליפורניה | שוחררה לביתה בגיל חמישה חודשים ובמשקל 2.260 ק"ג

הפגה הזעירה בעולם. צילום מתוך YouTube

בית חולים בסן דייגו, קליפורניה, חשף בשבוע שעבר את לידתה של פגה במשקל 245 גרם בלבד - הזעירה ביותר בעולם ששרדה – וכי היא שוחררה לביתה במצב בריאותי טוב כעבור חמישה חודשים.

הפגה נולדה בשבוע ה-23 להריון במחלקה לטיפול נמרץ ביילוד בבית החולים "שארפ מארי בירץ'". היא שוחררה לביתה במשקל של 2.260 ק"ג ובאורך גוף של 40 ס"מ, לעומת 23 ס"מ כשנולדה. בית החולים מסר שמשפחת התינוקת נתנה רשות לפרסם את הסיפור, אבל ביקשה שפרטיה יהיו חסויים.

בית החולים מסר עוד שעל פי הרישומים שבידי אוניברסיטת איווה, זו התינוקת הזעירה ביותר בעולם ששרדה. ד"ר אדוארד בל, מרצה לרפואת ילדים באוניברסיטת איווה, אמר: "זו התינוקת שנולדה במשקל לידה הנמוך ביותר מכל התינוקות הרשומים ברישום שמנהלת האוניברסיטה". עם זאת, הוסיף: "הרישום מכיל רק אותם תינוקות שנרשמו ומצבם הרפואי אושר ואיננו יכולים לפסול שיש תינוקות קטנים יותר, אולם לא דווח עליהם למאגר שלנו".

השיא הקודם של משקל הלידה הנמוך ביותר שויך לתינוקת בגרמניה שנולדה ב-2015 במשקל 252 גרם.

בסרטון שהפיק בית החולים והופץ לתקשורת סיפרה היולדת שהגיעה לבית החולים ושם נאמר לה שהיא סובלת מרעלת הריון ומלחץ דם גבוה ושיש ליילד את העובר באופן מיידי. עוד סיפרה שהצוות הרפואי הביע חששת שבתה לא תשרוד - "אולי רק שעה-שעתיים", משום שהיתה רק בשבוע ה-23 להריון.

"הרופאים אמרו שהלידה המוקדמת היתה הכרחית אחרי שמצאו שהתינוקת לא עולה במשקל ושחיי האם בסכנה מיידית", נמסר מבית החולים. הפגה טופלה במשך חמישה חודשים ביחידה לטיפול נמרץ. "היא כמעט שלא חוותה אתגר רפואי הנקשר בדרך כלל לפגים זעירים, כמו דימום מוחי ובעיות בריאות ובלב", מסר בית החולים בהודעתו.

נושאים קשורים:  פגות,  פג,  טיפול נמרץ ביילוד,  חדשות
תגובות