חדשות

תרומה של יותר ממיליון שקל לקידום טיפול בהריון בסיכון ברמב"ם

יחידת רפואת האם והעובר במרכז הרפואי רמב"ם, הגדולה מסוגה בצפון הארץ, זכתה לתרומה מאיש העסקים ד"ר אבי כ"ץ

טקס חנוכת היחידה המחודשת לרפואת האם והעובר. משמאל ד"ר אבי כ"ץ ואחיו ד"ר ארנון כ"ץ. במרכז, פרופ' זאב ויינר, מנהל מערך נשים ויולדות ברמב"ם. צילום: דוברות רמב"ם

יחידת רפואת האם והעובר במרכז הרפואי רמב"ם זכתה לתרומה בסך מיליון שקל לצורך שיפור משמעותי בתנאי האשפוז והטיפול בה. מאחורי היוזמה עומד איש העסקים ד"ר אבי כ"ץ, חיפאי לשעבר.

כ-20 נשים בהריון בר סיכון מאושפזות מדי יום ביחידה בניהולו של ד"ר עידו שולט ברמב"ם. צוות היחידה מונה שמונה רופאים שהוכשרו ברפואת האם והעובר ולצידם צוות רב תחומי המאפשר טיפול הוליסטי באם והעובר.

את הקשר עם התורם יצר פרופ' זאב ויינר, מנהל מערך נשים ויולדות ברמב"ם. ד"ר כ"ץ אמר כי התרומה היא בשם הוריו, אדית ודב, ניצולי שואה שהקדישו חייהם לקידום ההשכלה, החינוך והמחקר בישראל ובחיפה בפרט. היחידה המחודשת נחנכה ביום חמישי שעבר.

פרופ' ויינר אמר: "להיות היחידה הגדולה בצפון הארץ לרפואת האם והעובר ובין המובילות בתחומה היא מציאות מחייבת. יש לנו אחריות גדולה להעניק טיפול מיטבי לנשים המתמודדות עם הריונות לא רגילים, שעלולים להעמידן ואת העוברים שלהן בסיכון. הדבר מצריך רגישות רבה, מומחיות ייחודית וניסיון בטיפול במצבים הללו".

ד"ר כ"ץ, המתגורר כיום בסן פרנסיסקו, הוא יליד חיפה ובוגר הטכניון. הוא נחשב לחלוץ בהמצאת דבק עצמות ושימוש בו עוד בשנות ה-80 של המאה ה-20 יחד עם רופאים-חוקרים ברמב"ם.

בין הצלחותיו הבולטות האחרות: אקזיט של 250 מיליון דולר עם מכירת חברת GigPeak ל-IDT לפני כשנה. הוא משמש בתפקיד ניהולי בקרן ההשקעות וחברת המדף GigCapital המתמחה ברכישת פעילות טכנולוגית. לפני כחודש מונה ליו"ר חברת הטעינה האלחוטית Humavox מכפר סבא שפיתחה טכנולוגיה ייחודית.

נושאים קשורים:  ד"ר עידו שולט,  יחידה להריון בסיכון,  רמב"ם,  פרופ' זאב ויינר,  ד"ר אבי כ"ץ,  תרומה,  חדשות
תגובות